14 жовтня - День захисника України

14 жовтня особливий  день для українців – це свято Покрови Пресвятої Богородиці. Традиційно саме у це християнське свято українці вшановували та славили воїнів-захисників. Покрова була заступницею для козаків. У цей день створена Українська Повстанська Армія, а з 2016 року в ще й День захисника України.

Події початку 2014-го року і неоголошена війна Росії проти України кардинально змінили погляди українського суспільства та мобілізувати усі сили на захист Вітчизни від зазіхань з боку північного сусіда-агресора, який загрожує державним засадам країни.

З огляду на гібридний характер війни на сході нашої держави День захисника України набуває особливого змісту – ми вшановуємо не лише військовослужбовців, а й усіх, хто допомагає українській армії, пораненим воїнам, сім’ям учасників бойових дій, родинам вимушених переселенців з Криму та територій охоплених війною.

Українське суспільство сьогодні гордиться мужністю і самопожертвою захисників територіальної цілісності країни та подвигами бійців Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів у важких боях під Іловайськом та Дебальцевим, в Донецькому аеропорті та Мар’їнці, Щасті та Станиці Луганській, інших населених пунктах; гордиться тими, хто сьогодні тримає оборону на лінії зіткнення; гордиться волонтерами – цими мирними воїнами, діяльність яких є зразком самовідданості та патріотизму, лікарями, військовими капеланами та іншими учасниками визвольної війни українського народу; захоплюється самосвідомістю нації, яка своєю професійною і громадською діяльністю забезпечує економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави.

 

У цей день вітаємо усіх нескорених духом захисників нашої Вітчизни!

Благополуччя Вам і сил, здоров’я і щастя, спокою і мирного неба!

Слава Україні!     Героям слава!