Інсценізація за мотивами історичного роману Ліни Костенко «Берестечко»

Інсценізація за мотивами історичного роману Ліни Костенко «Берестечко»

19 березня 2015 року інсценізацією за мотивами історичного роману «Берестечко» у постановці викладачів та студентів коледжу було відзначено 85-річчя від дня народження Ліни Костенко – неперевершеного майстра слова, поетеси, яка ще за життя стала класиком української літератури, поетеси, яка Україні служила і словом, і ділом.

Історичний роман «Берестечко» для сценічної постановки було обрано зовсім не випадково, адже саме цей твір сьогодні є особливо актуальним, хоч написаний у 6о–90 рр. ХХ ст. і про події , які відбувалися в середині XVII ст., коли 1651 року Богдан Хмельницький зазнав нищівної поразки під Берестечком.

Але цей роман не про поразку. Це наука від Ліни Костенко про перемогу над поразкою, коли навіть впавши, треба знайти сили, щоб піднятися, коли державний діяч аналізує допущені помилки, аби пізніше їх не повторити, коли сплюндрована земля, поневолений народ знаходять потаємну енергію, щоб відродитися і звільнитися від ярма.

І цей урок Ліни Костенко особливо важливий для нас сьогодні, бо дає віру в те, що навіть через поразку ми дійдемо до перемоги. Саме це й донесли глядачам студенти-учасники вистави через майстерну акторську гру, вдало підібрані декорації, костюми та музичний супровід.