Пориньте у світ «Тіней...»

У Львівському палаці мистецтв 26 червня 2016 року  стартував проект «Тіні забутих предків. Виставка».

Експозиція наповнена фактами та артефактами про сучасність та минувшину культового фільму Сергія Параджанова. Тут проглядаються особисті історії авторів кінострічки та акторів, а також колективний голос гуцульської культури. Міфи світу “Тіней забутих предків” переносять нас в особливу атмосферу справжньої гуцулії, її інтимності та містики.

Оглядаючи експонати та переглядаючи мультимедійні ролики, крок за кроком проживаєш буремні 60-ті, надихаєшся магією Карпат та відчуваєш свою причетність до унікальної пам'ятки української культури, яка 1965 року стала своєрідним каталізатором боротьби за українську ідентичність, за право бути українцем. Саме тоді у залі кінотеатру, під час показу, голосно прозвучали слова Івана Дзюби, В’ячеслава Чорновола, Василя Стуса та й самого Параджанова про арешти серед української інтелігенції.  Після цієї події фільм був за крок до заборони, а його творці та учасники виступу – покарані.

Виставка охоплює весь шлях фільму, від ідеї його створення і до роботи над стрічкою, прем’єрного показу до наших днів. Організатори проекту вміло нагадали українцям про велику кінострічку і дали змогу переосмислити її, враховуючи сучасність.

Тож пориньте у світ «Тіней…» – не пожалкуєте!