Українсько-американська програма «Адміністрування в системі коледжів у США»

З 16 квітня по 28 травня 2016 року за фінансової підтримки Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США керівники українських коледжів, серед яких був директор нашого навчального закладу Антоник М. С., на чолі з завідувачем сектора доуніверситетської освіти МОН України Карпенком Є. А. вивчали досвід американських колег.

Візит був реалізований в рамках Програми уряду США Community College Administrator Program with Ukraine, у якій взяли участь адміністратори коледжів з України, що готують молодших спеціалістів з різних галузей знань. Учасники Програми отримали можливість ознайомитись з системою освіти у дворічних коледжах штату Флорида, зустрітися з високопоставленими політиками, офіційними особами штату та коледжів, викладачами та студентами з метою всебічного розуміння розвитку, організації та управління системою коледжів штату.

Під час шеститижневого візиту директори українських освітніх установ мали змогу відвідати низку коледжів штату Флорида, серед яких один з найкращих коледжів США на сьогодні за рейтингом Бюро з питань освіти та культури Держдепартаменту США – Санта Фе коледж у місті Гейнсвілл, дворічний коледж в Таллахассі, Флоридський державний коледж у Джексонвіллі, один з найбільших коледжів США – Маямі Дейд коледж, Бровард коледж у Форт-Лодердейлі та інші.

Директори українських навчальних закладів мали змогу вивчити досвід роботи коледжів Флориди, які є популярними серед  вступників. Навчання у них здійснюється за дворічною програмою. Випускникам коледжів присвоюється ступінь асоціата (associate degree), що дозволяє працювати на молодших посадах, або продовжити навчання в університеті. Можливість продовжити навчання в університеті за скороченим терміном (два роки в коледжі + два роки в університеті) є однією з головних переваг цих коледжів.

Програма «Адміністрування в системі коледжів у США» була корисною для української делегації, адже українські вищі навчальні заклади І-ІІ р. а. і американські дворічні коледжі мають чимало спільного. Керівники освітніх закладів ознайомилися зі шляхами надання якісних освітніх послуг, вивчили досвід розширення можливостей для вирішення питання ефективного управління коледжами, ознайомились із шляхами вдосконалення процесу безперервного планування, управління програмами, прийняття рішень в коледжах згідно вимог сьогодення й майбутнього.

Участь керівників коледжів у цій Програмі дасть змогу реалізувати проекти щодо покращення надання освітніх послуг для споживачів на місцевому рівні та реформування вищої професійної освіти в Україні загалом.