ВЕСНА. ШЕКСПІР. КНИГА

14–22 квітня 2016 року у Львівському поліграфічному коледжі відбулася низка заходів з нагоди 400-річчя від дня смерті Вільяма Шекспіра та Всесвітнього дня книги й авторського права.

Вшановуючи Шекспіра, студенти 26 групи організували та провели Шекспірівський квест для студентів першого курсу (координатори квесту — Катерина Ханас та Ярослав Макар; керівник — викладач історії світової літератури О. С. Левицька). Усі учасники успішно впоралися із завданнями квесту, розгадавши запропоновані книжково-театральні та музейні завдання й оперативно розшукавши відповідні локації! Серед восьми команд перше місце виборола команда дизайнерів першого курсу із назвою «Сон літньої ночі»! Друге й третє місця посіли команди «Adventure time» (11 група) та «Єдинороги» (21 група).

З нагоди Всесвітнього дня книги й авторського права студенти-видавці другого та третього курсів взяли участь в студентській конференції «Книга в соціокультурному середовищі» та відкритті буккросинґу, які організувала кафедра книгознавства та комерційної діяльності Української академії друкарства.

22 квітня талановиті студенти видавничої справи та редагування перших-третіх курсів змагалися в декламуванні текстів Шекспіра на конкурсі поетичних читань «Шекспір уголос». Перемогу здобула студентка 26а групи Аліна Толок виконанням монологу Гамлета з трагедії Вільяма Шекспіра. Із однаковою кількістю балів друге місце посіли троє учасниць: Іванна Солтис, Рома Марочканич за дуетний номер із сонетів Шекспіра та Оксана Копитко за виконання монологу Джульєтти.

За звання найкращого знавця творчої спадщини Вільяма Шекспіра, його життєпису та містифікацій довкола його імені, «шекспірівського питання», перекладів, ілюстрацій та адаптацій тощо змагалися учасники Шекспірознавчої вікторини. Найкращими шекспірознавцями виявилися студентки другого курсу, поділивши перше-третє місця із мінімальними перевагами у кількості здобутих балів:    перше місце посіла Катерина Ханас, друге і третє місця здобули Мар’яна Бекало та Марта Божик.

«Запитайте у Шекспіра» — таку акцію ініціювали студенти першого курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування»: до 400-ї річниці смерті  поета студенти обрали 400 афоризмів із його творів та запропонували кожному із присутніх отримати від Шекспіра відповідь на одвічні запитання.

Вшанували Вільяма Шекспіра також у межах проведення заходів Року англійської мови в Україні: викладачі іноземної мови організували перегляд англомовного фільму «Закоханий Шекспір», а на поетичному рандеву «Чарівна мелодія поезії та весни» («Charming melody of poetry and spring») з-поміж інших поетів звучали й оригінальні тексти Вільяма Шекспіра.

Організатори й учасники вдячні книгарням «Книжковий дворик» та «Глобус», Львівській обласній бібліотеці для дітей, а також Національному академічному українському драматичному театру імені Марії Заньковецької за підтримку в організації заходів. Дякуємо усім небайдужим, хто долучився до організації заходів святкування Всесвітнього дня книги й авторського права, приурочених до 400-річчя вшанування пам’яті Вільяма Шекспіра та Міґеля де Сервантеса.