ЮВІЛЕЙНА ФРАНКІАНА

У ювілейний рік Івана Франка — 160-річчя від дня народження та 100‑річчя від дня смерті — на спеціальності «Видавнича справа та редагування» Львівського поліграфічного коледжу Української академії друкарства організували низку заходів, присвячених Іванові Франкові.

25 травня відбулась зустріч з відомими франкознавцями Богданом Тихолозом та Наталею Тихолоз. Провідна думка зустрічі — Франко «живий чоловік», який не лише був науковцем, але й туристом, рибалкою, грибником, мольфаром... Також студенти більше дізналися про сім’ю Івана Франка, їхній побут та звичаї.

26 травня відбулась студентська науково-практична конференція «Редакторсько-видавничі аспекти сучасної Франкіани». Із доповідями про редакторську, журналістську та публіцистичну діяльність Івана Франка, його внесок у перекладацьку спадщину світової літератури, купюри у зібранні творів в 50-ти томах, а також про видання дитячих творів Івана Франка та сучасну видавничу Франкіану виступили студенти другого, третього та четвертого курсів. Під час конференції учасники та слухачі мали змогу оглянути книжкову виставку, присвячену видатному письменнику, видавцеві та громадському діячеві.

Іванові Франкові присвятили також улюблену гру студентів — квест, яку організували студенти 26 групи для першокурсників. Квест «Франко-львів’янин» охопив 12 локацій, де жив, навчався, працював, писав, був ув’язнений Іван Франко, де розташовані меморіальні таблиці чи установи із його ім’ям. Учасники успішно впоралися із завданнями квесту, а команда-переможець отримала в подарунок книгу — графічний роман «Герой поневолі» за повістю Івана Франка».

Навчаючись видавничої справи вже від другого курсу студенти 26 та 26а груп підготували стінну газету, присвячену Іванові Франку — письменнику, перекладачеві, редакторові і видавцеві.

Ювілейна Франкіана триває — пізнавайте Франка, пропонуйте та реалізовуйте цікаві ідеї!