Резюме

Поради щодо написання резюме

Знайомство потенційного роботодавця з Вами починається задовго до особистої співбесіди. Як правило, перша «зустріч» зі співробітником підрозділу набору персоналу – це Ваше резюме: аркуш паперу формату А4, де вказана найважливіша інформація про Вашу освіту, досвід роботи та навички, а також Ваша адреса та контактні телефони. Саме від якості наповнення резюме залежить, чи запросять Вас на співбесіду, чи ні.

   Завантажити зразок резюме.

Тут ви побачите, яку інформацію і в якій послідовності Вам необхідно викласти. Резюме не можна писати поспіхом. Треба глибоко проаналізувати всі Ваші здобутки. Особливо ретельно слід поставитися до написання пунктів „Досвід роботи” і „Навички”. Ці пункти завжди повинні бути заповненими!

Основний секрет успішного резюме полягає у тому, що воно повинно бути написане з метою отримання конкретної посади.

Резюме потрібно складати мовою, яка вимагається роботодавцем. Якщо оголошення про вакансію написане іноземною мовою, то оформляти резюме теж бажано, крім української, і нею. В інших випадках – українською.

Перевірте грамотність свого резюме.

Шукаючи роботу, завжди потрібно мати резюме в паперовому вигляді, оформлене на якісному білому папері шрифтом не менше 11 кегля. Найкращий обсяг – одна сторінка А4. У жодному разі не можна подавати резюме у зім’ятому вигляді!

Якщо Ви маєте якісну електронну фотографію, то можете розмістити її у верхньому кутку аркуша. Не рекомендується використовувати фотографію, якщо плануєте надсилати резюме факсом, або робити з нього ксерокопію. При копіюванні зображення спотворюється.

Головне правило написання резюме – чесність. Менеджер з набору персоналу, спілкуючись з Вами, відразу визначить, наскільки інформація, викладена в резюме, відповідає дійсності. Якщо резюме написане абияк, то на співбесіду Вас можуть і не запроити.